انواع آمپلی فایر برای گیتار الکتریک

انواع آمپلی فایر برای گیتار الکتریک

 

امپلی ها دو گونه ی کلی دارند

نوع تمرینی و اجرا . بزرگ ترین تفاوت بین آمپ های تمرینی و اجرا مربوط به اندازه ، وات  و قیمت آنهاست .

 

 انواع آمپلی فایر برای گیتار الکتریک

 

اگر ته جیبتان خالی است  با آمپ تمرینی شروع کنید – که مجموعه ویژگی ها و امکانات قابل قبولی ( پیچ تنظیم لحن ،  اکو و دو یا تعدا دبیشتری پیچ تنظیم حجم صدا برای تولید صدای دیستورشن ) دارد و صدایی خوب  البته با حجم پایین ( معمولا ۶ تا ۱۲۵   وات در آمپ های تمرینی )  ایجاد می کند.  این نوع امپ های ابتدایی گوش شما را  به  شنیدن صدای گیتار الکتریک  همان طور که بایدبه گوش برسد – از طریق آمپ گیتار عادت می دهند.

قیمت  آمپ های تمرینی   از حداقل ۱۷۵ دلار  شروع می شود  و در همتاهای مدل بالاتر ، مخصوص اجرا با امکانات

پیچیده تر ، افزایش می یابد . در امپلی فایر ها ، قدرت – نه امکانات -تعیین کننده تنوع قیمت است .

تولید صدای قدرتمند  پر هزینه است و به ترانسفورماتورهای فشار قوی ، بلند گو ها و محفظه ی بدنه نیاز دارد .

برای استفاده  های خانگی  و معمولی ،؛ از جمله دورهمی با دوستان اغلب  ام پهای ۱۵ تا ۲۰ وات حجم صدای مناسبی خواهند داشت و امپ های ۶ تا ۱۲ وات نیز برای تمرینی انفرادی و نواختن با استریو کفایت میکنند .

 

از سوی دیگر افزودن امکانات ، نظیر پیچ های تنظیم لحن و افکت ها ( از جمله اکو و تحریر) آسان تر  است زیرا تولید کنندگان قادرند  آنها را روی تراشه ها قرار دهند و روی تخته ی مدار نصب کنند .

 

سطوح چند گینی ( بهره ای ):

gain  واژه فنی برای ” نیروی بلندی صدا ” ست و با داشتن دو یا تعداد بیشتری پیچ مجزای تنظیم حجم صدا روی آمپ ، امکان انعطاف پذیری بیشتر در ایجاد صدای دیستورشن را در اختیارتان می گذارد .

اکولایزر سه باندی:

پیچی برای تنظیم لحن باس ، متوسط و زیر صداست . دستگاه اکولایزر پیچ تنظیم کننده ای تجملی است که انعطاف پذیری بیشتری  را روی جبران  میزان باس ، میانه ، یا تریبل بودن صدا ایجاد میکند .

ریورب داخلی :

اثر اکویی است که صدای گیتار را مثل زمانی میکند  که در محیطی معین – اتاق های در اندازه های متفاوت ، سالن  کنسرت ،   و…. نواخته می شود .

 

تغییر کانال ها با استفاده از  کلید پایی : با تغییر کانال های می توانید  به مجموعه های متفاوتی از تنظیمات  حجم و لحن صدا دسترسی پیدا کنید. این  وسیله  فقط  در برخی از امپ های تمرینی  وجود دارد .

 

انواع آمپلی فایر برای گیتار الکتریک

ورودی هدفن:

ورودی هدفن در امپ تمرینی   بسیار کار آمد است. زیرا  میتوانید صدای خروجی امپ را بدون استفاده از بلندگو بشنوید .

 

افزایش قدرت تا امپلی فایر اجرا

 

امپ های تمرینی کار آمدند ، ولی در صورتی که بخواهید  در سطح اجرا از آنها استفاده کنید ، چندان قابل اتکا نیستند . در این مورد ، اجرا به معنای هر گونه نوازندگی است .

پس از تصمیم برای خری۱۷د آمپلی فایر های  با کیفیت بالا ، با کهکشانی از مدل های متنوع  برای انتخاب مواجه خواهید شد . برای شناخت  مدل امپ هایی که نوازندگان محبوب تان به کار میگرند ، با دیگر گیتاریست ها و فروشندگان آلات موسیقی  صحبت کنید ،مجلات گیتار بخوانید  و به آثار ضبط شده گوش بدهید.

امپلی فایر  منتخب شما  به اندازه ی گیتار انتخابی تان شخصی و سلیقه ای است . امپ نیز علاوه بر صدای خوب ، باید ظاهری زیبا داشته باشد  و حس خوشایندی به شما القا کند . یافتن یک آمپ عالی و بی نقص به اندازه پیدا کردن گیتار کاملا مناسب  ، گیج کننده و دشوار است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.