گرفتن آکورد و پینه بستن انگشتان

پینه بستن انگشتان دست چپ در گیتار

 

 

پینه بستن انگشتان در گیتار

ابتدا ممکن اس نواختن اکوردها کمی درد آور باشد ، ( منظورمان برای شماست  بله درست است برای کسانی که میخواهند گیتار را یاد بگیرند  ).

مهم نیست که چقدر تلاش میکنید و سفت و سخت آکوردها را میگیرید.  اگر قبلا گیتار نزده باشید ، سر انگشتان دست چپ تان نرم است . از این رو گرفتن سیمهای گیتار برای  سر انگشتان دست چپ تان تقریبا مثل این است که با دست خالی میخ را بر روی چوب بکوبید ! ( شاید  مثال خیلی بدی بود  اما برای نشان دادن سختی کار لازم است  اینگونه مثالها ).

.اما این را باید بدانید که همه این ها طبیعی است .

به طور خلاصه  فشردن سیم گیتار درد آور است . این امر به هیچ وجه عجیب نیست – در واقع برای گیتاریست های نو آموز  کاملا طبیعی است . اما طبیعتا نیاز به زمان دارید . و قبل از اینکه یاد بگیرید گیتار  بنوازید نیاز است که سر انگشتانتان پینه های  ظریف و باریک ببندند .  تشکیل لایه های   محافظ از سلول های مرده پوست  با توجه به مقدار تمرین کردن ، ممکن است هفته ها و بلکه ماه ها   به طول بینجامد ، اما پس از اینکه  پینه ها شکل گرفتند در نهایت شما می توانید خود را گیتاریست بدانید و  این را هم باید بدانید که آن پینه ها  محو نخواهند شد .

 

پینه بستن انگشتان در گیتار

میتوانید با  یادگیری آکوردهای اصلی که در این سایت آمده است   پینه های سر انگشتان خود را بسازید و  وهمچنین عضلات دست خود را قوام دهید.  همگام با پیشرفت  توان انگشتان دست  چپ تان بیشتر و بهتر خواهد شد  و آسان تر خواهید نواخت .

نکات برای درک درست گرفتن آکورد:

نکته : زمانی که در هنگام  گیتار نوازی در دستانتان احساس ضعف و ناتوانی کردید   مانند بقیه امور زندگی که خستگی بر شما  غالب گشت  تمرین را  قطع کرده و کمی استراحت کنید ،  تمرین مستمر به مراتب بهتر و  عملی تر از تمرین های پیوسته عمل خواهند کرد .واین را بدانید شما نمیتوانید  یک شبه پینه های دستتان را ایجاد کنید ویک شبه ره صد ساله را بروید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.