آموزش گیتار پاپ جلسه اول

 گیتار پاپ

جلسه اول

در مورد مبحث یادگیری گیتار  و روش ها و متودهای یادگیری  این ساز خوش صدا  مقالات و ایده های زیادی ارائه شده که می تونم بگم خیلی از اونها کم کاستی های خودشون رو دارن و  نمیشه به عنوان یک روش کامل و مفید از اونها به تنهایی استفاده کرد ، ار روشهای چند جلسه ای  گرفته تا آموزش به صورت گوشی  و متود یادگیری در خواب !!

یادگیری گیتار پاپ

اما همه ی اینها  نیازمند تلاش مستمر علاقه و در کنارش روش اصولی و درست هستش ، در بحث یادگیری گیتار پاپ  جای مانور بیشتر هست اما در بحث یادگیری  شاخه های کلاسیک و فلامنکو باید طبق اصول نت شناسی  ، گام شناسی    در بحث فلامنکو شناخت دستگاه های  مربوط  و اصول مربوط به تئوری موسیقی واردعمل شد  و بدون اینها  راه به جایی نمیشه برد .

 

گیتار

ما در تیم دیجیت دریم   در بخش یادگیری گیتار پاپ به هر دو روش اصولی ( نت خوانی )  و گوشی (مبحث آکورد گیری و ریتم نوازی )  اون اشاره میکنیم  و دوست داریم  در مدت زمان مشخص این مهم از عهده ما بر بیاد پس با صبر و حوصله با ما باشید

 

آموزش گیتار پاپ اصولی ( نت خوانی )

 

قبل از وارد شدن به بخش سازها ، نیازمند  آشنایی با قواعد اصلی موسیقی هستیم ، که شامل تئوری موسیقی می شود(سلفژ) ، که می توانید درس های کامل  تئوری موسیقی رو از اینجا که در مطالب آینده به طور کامل  تر بدان می پردازیم ببینید.

 

صوت:

از ارتعاشات  سریع اجسام بوجود می آیند ، در واقع انرژی ارتعاش منبع صوت ( ماده مرتعش )  به محیط مادی اطراف ان منتقل  و از این طریق اصوات  منتشر می شوند .

 

صدا:

اصواتی را که  انسان  قادر به شنیدن آن است  صدا گویند،  این اصوات ارتعاشاتی بین ۱۶ تا ۲۰۰۰۰هرتز  هستند .

 

تن :

صداهایی را که دارای ارتعاشات منظم  و خوشایند   هستند  صدای موسیقی یا تن گویند  ، تن ها اصواتی خوشایند   برای گوش می باشند.

 

 نت:

زبان موسیقی  مستلزم یادگیری نت ها می باشد .

سی    لا       سل        فا    می      ره       دو

DO     RE     MI     FA     SOL    LA     SI

C        D        E        F        G        A        B

خطوط حامل در موسیقی :

 

خطوط حامل

شامل  پنج خط افقی  می باشد که نت ها بر روی  این خطوط و مابین آنها قرار میگیرند . در بالا و پایین خطوط حامل نیز خطوطی واقع میگردد که بدان خطوط اضافه  یا زیر خطوط حامل و بالای خطوط حامل می گویند.

 

کلید سل :

کلید نماد و نشانه در موسیقی می باشد  که خود به انواع مختلف تقسیم میشود

که در بخش کلید های موسیقی میتوانید به صورت کامل مشاهده نمایید .

 

نتها بر روی خطوط حامل  :

 

برای نمایش نتها   و جایگاه آنها از خطوط حامل استفاده میکنند   که در عکس زیر اسامی انها ذکر گردیده است .

نت حامل

یادگیری نت ها و  اسامی آنها شاید برای  شروع کار شاید یک   مقدار سخت و پیچیده باشد .اما با تمرین و ممارست به دست  می آید در  آموزش های بعدی استفاده  از تبلچر را نیز آموزش میدهیم.

 

در جلسه  دوم وارد  جزئیات گیتار و ساختار آن می شویم .

اما قبل از آن بهتر است درس قبل را خوب فرا گرفته باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.